מקרר יין לצימרים

התחרות העזה בין הצימרים הרבים הפזורים ממטולה שבצפון ועד לאילת שבדרום גורמת לבעליהם להפוך אותם ליותר ויותר מושקעים ומפנקים ובהתאם רמת האבזור שלהם הולכת ועולה עם השנים. מרכיבים שבעבר נחשבו לוקסוס כמו ג'קוזי, מכונת אספרסו, מסך ענק וכו' הפכו זה מכבר לסטדנרט רווח, וכמובן שכל בעל צימר שרוצה ליהנות מבידול, מיתרון על פני צימרים אחרים באזור ומתדמית יוקרתית ואיכותית מחפש דרכים חדשות למתג את הצימר שלו ולהפוך אותו לעוד יותר מושקע.

אחת האופציות הניצבות בפני בעלי צימרים אלה היא מקרר יין. מקררי יין כמו נולדו בשביל צימרים, שהרי כשאנחנו נמצאים בחופשה אנחנו רוצים ליהנות, ולא בכדי נאמר על היין כי הוא ישמח לבב אנוש. מקרר מיוחד לשמירה על בקבוקי יין מאפשר לאורחי הצימר ליהנות מיין באיכות מקסימלית, מתחושה כי הוא במקום שרוצה לפנק אותו כמה שיותר (והרי אחת הסיבות שבעטיין אנחנו יוצאים לחופשה בצימרים היא כדי להרגיש כמו מלכים, ולו ליומיים שלושה) ומחוויה מרגשת במיוחד (מספיק לדמיין אותנו מתרווחים בג'קוזי עם כוסית יין משובח ביד כדי להבין עד כמה יכול לתרום מקרר יינות לכל צימר).

צריכת יין בארץ, או: למה כל צימר צריך מקרר יינות?

ישראל עדיין אינה צרפת או איטליה, בתחומים רבים ובפרט בכל הקשור לצריכת יין: אם במדינות אלה נאמדת צריכת היין לנפש בכ- 50 ליטר בשנה, הרי שבארץ כל אחד מאיתנו מסתפק בכ- 7 ליטר יין בלבד בשנה. יחד עם זאת המגמה היא מגמת עלייה, הן בכמות והן ברמת הידע שיש לרבים מאיתנו אודות יינות, ובפרט היכולת להבחין בין יין איכותי ליין סביר ותו לא – כשבאופן טבעי חובבי יין מושבעים ישמחו להימצאו של מקרר יין בצימר אליו הם מגיעים במסגרת החופשה ובהחלט יידעו להעריך זאת.

עוד כדאי לדעת שיין לא רק משמח את הלב אלא גם בריא – ללב כמו גם למערכת אחרות בגוף. בפרט הוא מעכב התפתחות טרשת עורקים, תורם לתפקוד תקין של מערכת הדם ולזרימתו, מפחית את הסיכון ללקות במחלת הסוכרת וגם מקטין את ההסתברות ללקות בשבץ מוחי או לשקוע בדמנציה. בפרט מדובר ביינות מסוג פינו נואר, קברנה סוביניון ופטיט סירה, שכן ככל שהיין מתוק פחות ויבש יותר, כך גדלה התרומה שלו לבריאותנו.

איך לבחור מקרר יין לצימר?                                                

כשבוחרים מקרר יין לצימר צריך קודם כל להחליט מהי הקיבולת האופטימלית.

באופן כללי ישנו מנעד רחב למדי מבחינת הגדלים של מקררי יינות, החל מכאלה קטנים יחסית המיועדים לאחסון 8-10 עד עשרים או שלושים בקבוקי יין וכלה במקררים רחבי ידיים שניתן לאחסן בהם אפילו 200 בקבוקי יין. באופן טבעי כשמדובר במקרר יין שיוצב בצימר, ניתן "להסתפק" באחד הדגמים הקטנים – גם כדי לשמור על הצימר מרווח ולא עמוס מדי וגם כי ממילא הסבירות שאחד מאורחי הצימר ירצה לשתות עשרות בקבוקי יין במהלך החופשה לא גבוהה… (אם כי בעל צימר המורכב ממספר יחידות אירוח יכול לרכוש מקרר יינות גדול יותר שלא יוצב באחת מהן ספציפית אלא ישמש את כל האורחים גם יחד).

פרמטר שני המשפיע על בחירת מקרר יינות הוא סוג המנוע – ישנם מקררי יין תרמו-אלקטריים שבזכות הטכנולוגיה החכמה המותקנת בהם רועדים הרבה פחות ועל כן היין נשמר בתנאים טובים יותר ובנוסף נהנים אורחי הצימר משקט יקר ערך. חיסרון בולט של מקררים אלה (ביחס למקררים הפועלים באמצעות מדחס) הוא שהם לא מצליחים לקרר את היין כשהטמפרטורה בסביבתם עולה על 25 מעלות, אולם אם מקפידים לשמור אותם במקום מוצל ומוגן, סביר להניח שהטמפרטורה סביבם תאפשר שמירה על היין במצב מצוין.

פוסט זה פורסם בקטגוריה כללי. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.