סובב כנרת

לא רק הכנרת עצמה מהווה אתר נופש עתיר אפשרויות והנאות – אלא גם סביבתה. האזור שמקיף את האגם הגדול בארץ גדוש באתרים בעלי חשיבות היסטורית ודתית, בנופים מרחיבי נשימה, מסלולי טיול בכל רמות הקושי הן למעדיפים לצעוד ברגל והן לחובבי הדיווש ובאופן כללי אטרקציות רבות – כך שלמתארחים בצימרים בכנרת ישנו מבחר רחב של אפשרויות לבחור מתוכן.

המג'רסה

באזור המכונה סובב כנרת נמצאים שפע מקורות מים, ובפרט באזור בקעת בית צידה שמצפון לכנרת שם ניתן ליהנות מפלגים, לגונות, בריכות, נחלים ומעיינות יוצאי דופן ביופיים. אחד האתרים הפופולאריים באזור זה הוא המג'רסה – שפך נחל דליות שהכניסה אליו כרוכה בתשלום. על מנת להגיע אל המג'רסה יש לנסוע בכביש 92 (כביש עוקף כנרת), לפנות מערבה בצומת מעלה גמלא אל דרך עפר שסימונה כחול, ובסופה לפנות ימינה. כשמגיעים לצומת דרכים פונים שמאלה אל חניון הזיתים ולאחר כק"מ וחצי מגיעים אל שער הכניסה של שמורת הטבע.

דרך פרצה בסבך הצמחייה מגיעים אל לגונה מרהיבה ומתחילים ללכת עם כיוון הזרם. גובה המים משתנה בהתאם לעונות השנה אולם בכל מקרה מדובר בהליכה נוחה המתאימה גם למשפחות עם ילדים ואף להורים הנושאים תינוק במנשא. לאורך הלגונה ניתן ליהנות הן מהמים הצוננים, הן מצמחייה עשירה והן מבעלי החיים הרבים שחיים באזור וביניהם סרטן הנחלים, צבי מים ועוד.

סיום המסלול הוא בחורשת אקליפטוסים המשתרעת משני צידיו של הנחל וממנה גם יוצא שביל בו ניתן לצעוד בחזרה אל כרם הזיתים – ומשם (עייפים אך מרוצים…) בחזרה לצימרים בכנרת.

כפר נחום ועין איוב

כפר נחום הוא גן לאומי מצפון לכנרת במקום בו שכן פעם ישוב קדום באותו שם. באתר זה ניתן למצוא הן חורבות של בית כנסת עתיק, הן כנסייה יוונית-אורתודוקסית, הן שרידים של כנסייה מהתקופה הרומית והן את כנסיית בכורת פטרוס והגן המלבלב המוביל אליה. לא הרחק מכל אלה שוכנת טבחה שם ביצע ישו את הנס הידוע במסגרתו האכיל 5,000 ממאמיניו בעזרת צמד דגים וחמישה לחמים.

ליד כפר נחום ממתינה אחת האטרקציות ה"סודיות" של סובב כנרת, המפל הנסתר הידוע גם כעין איוב. עין איוב נמצא בין כפר נחום לכנסיית בכורת פטרוס, והגישה אליו היא דרך מדרגות היורדות אל רחבת אבן צנועה ולצידה מבנה עגול. משמאל לרחבה ישנן מדרגות נוספות היורדות אל המפל – שאינו טבעי (הוא תוצר של קידוח של חברת תה"ל) אולם מרשים מאוד. טמפרטורת המים שלו קבועה, 24 מעלות, ויש המייחסים לו גם סגולות בריאותיות.

שביל סובב כנרת

אטרקציה נוספת הממתינה למתארחים בצימרים בכנרת היא שביל סובב כנרת. זוהי יוזמה של החברה להגנת הטבע, שעדיין לא הושלמה לחלוטין, אולם כבר כיום מאפשרת הליכה בטוחה וחופשייה מסביב לכנרת, סמוך לקו המים, כמעט לכל אורכה: נכון לשנת 2012 הוסדרו 45 ק"מ מתוך ה-60 המתוכננים. המטרה העיקרית של השביל היא החזרת האגם לידי בעליו החוקיים – אזרחי מדינת ישראל, שכן למרות שעל פי החוק הגישה לכנרת אמורה להיות חופשייה לחלוטין הרי שבפועל קטעים לא מועטים נכבשו בידי גופים ואזרחים שונים והכניסה אליהם מותנה בתשלום.

סימונו של שביל סובב כנרת הוא לבן-סגול-לבן, ובין השאר ניתן ליהנות בו ממסלול מעגלי שמתחיל ומסתיים בירדנית ובדרך עובר בחורשת האקליפטוס הכה מפורסמת, בבית הקברות של כנרת המפורסם אף הוא ובבית ירח, או ממסלול הנמתח מהכפר הלאומי גן נחום ועד לגשר אריק כשבתווך ממתין למטיילים מפרץ אמנון היפהפה.

מסלול נוסף שמציע שביל סובב כנרת מתחיל ומסתיים בקיבוץ האון. זהו מסלול שמתפתל בינות לצמחייה עבותה במיוחד המזכירה ג'ונגל ובתוכו נקודת חן קסומות.

פוסט זה פורסם בקטגוריה כללי. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.