צימרים למשפחות עם ילדים – מה חשוב לקחת

 חופשה משפחתית בצימר, כלומר כזו שמצטרפים אליה הילדים, היא חוויה כיפית במיוחד – אבל גם מאתגרת לא מעט ובפרט דורשת היערכות מקיפה.

ראשית, חשוב מאוד לוודא שהמקום אכן מקבל זאטוטים: ישנם מתחמי צימרים המעדיפים אורחים מבוגרים בלבד מתוך רצון להעניק להם שקט ושלווה מקסימליים והרי ילדים מצוידים בשלל תכונות טובות וקסם רב, אבל היכולת לשמור על שקט לא בדיוק מאפיינת אותם…

לאחר שקיבלתם אישור כי הצימר אליו מיועדות פניכם מאיר פנים גם לילדים, ושבחדר בו תתארחו יש מקום לכולם כולל סידורי שינה נוחים, אל תשכחו לברר גם את מדיניות המחירים במקום ביחס לבני המשפחה הצעירים. כך תימנעו מהפתעות ואי נעימויות לאחר שכבר הגעתם אל הצימר.

מה לוקחים עבור הילדים?

ראשית, כמובן, בגדים – והרבה: אם בבית משתמשים הזאטוטים בכמה וכמה סטים של בגדים בכל יום (בין אם בגלל שהם מתלכלכים ובין אם כי הם כבר הגיעו לגיל שבו הם חשים ככלה ביום חתונתה ומרגישים צורך עז להחליף בגדים מדי שעתיים), הרי שבחופשה הקצב עלול להיות מהיר אף יותר. כשנוסעים בימי הקיץ כדאי לקחת גם בגדים המתאימים למזג אוויר קריר יותר שכן בחלק מהמקומות הערבים עשויים להיות קרירים (כך למשל צימרים בכנרת הממוקמים על אחד ההרים מסביב), ובחורף רצוי לא לשכוח בגדים קלילים שכן הצימרים מחוממים היטב.

דבר שני הוא מגוון משחקים, בובות, גאדג'טים למיניהם וכל דבר שיספק לזאטוטים עניין והנאה בנסיעות וגם בצימר עצמו. אמנם חופשות בצימרים מספקות הזדמנות ליהנות מדברים חדשים ובפרט מיופיו של הטבע, אבל תמיד כדאי שיהיה גיבוי בדמות ספר מעניין, נגן מוזיקה גדוש שירים אהובים או משחק כיפי לכל המשפחה.

דבר נוסף שעשוי להתגלות כרב תועלת הוא ערכת עזרה ראשונה – פלסטרים, אקמולי וכו', והדבר הכי חשוב: סבלנות. הילדים, כפי שאתם מן הסתם כבר יודעים, מצוידים ברצונות משלהם שלא תמיד חופפים לאלה שלכם, וגם בחופשות המלהיבות ביותר עדיין ייתכנו רגעי משבר ו"אוף, לא כיף לי פה". למרות התסכול – המובן לנוכח ההשקעה הרבה הן מבחינה כספית והן מבחינת אנרגיות וכו' – אין טעם לכעוס או להטיח "פעם אחרונה שאתה בא איתנו" בזאטוט הנרגן. חבקו אותו, בררו מה ישפר את מצב רוחו ונסו לספק לו את זה. אם מדובר במשימה בלתי אפשרית (בובה שנשארה בבית, חבר טוב שמן הסתם אינו זמין), חשבו ביחד איתו על תחליף הולם או נצלו את אחת האטרקציות הרבות שבצימר ובסביבתו. ההשקעה הצנועה תניב רווח גדול והמשך חופשה גדושת חוויות חיוביות.

טיפים נוספים

כדאי לערוך רשימה מסודרת של כל מה שלוקחים עבור כל אחד מהילדים ולהתחיל להכין אותה מספר ימים לפני היציאה לצימר. הכנת רשימה שכזו גם מצמצמת למינימום את הסיכוי שתשכחו משהו בבית (וכמובן שכששוכחים משהו הוא מתגלה כחיוני במיוחד…), גם מקטינה את הסיכוי כי פריט אהוב יישאר בצימר וגם עוזרת לילדים להתלהב מהצפוי להם כבר כמה ימים לפני החופשה עצמה.

כמובן שהרשימה צריכה להתאים למקום החופשה – כך למשל הנוסעים לצימרים בכנרת צריכים להצטייד מן הסתם בבגדי ים, קרם הגנה מהשמש וכו'.

בנוסף כדאי להכין מראש רשימת אטרקציות בסביבה ומסלולי טיול שישמחו את כל בני המשפחה. אמנם ברוב הצימרים תמצאו מדריכים רלוונטיים ולדוגמה בצימרים בכנרת יפנו אתכם לטיולים בשביל סובב כנרת, בעמק החולה או בעמק המעיינות, אולם כשמדובר בחופשה בצימרים בצפון למשפחות כדאי לצמצם את הספונטאניות, למרות הקסם הרב שבה, ולתכנן מראש פעילויות שיספקו עניין והנאה לכולם.

פוסט זה פורסם בקטגוריה כללי. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.